Bany w grupach katalogów – kto i czemu?

W ostatnim czasie spore zamieszanie wywołała informacja Matta, który zapowiedział wielką czystkę w polskich sieciach linków. W dniu 26 lutego można było zauważyć pierwsze ruchy i pierwsze bany stron. Jak się okazało oberwały głównie strony, które emitowały rotacyjne linki z SWLi. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się również grupom katalogów, które oferujemy w naszym sklepie i nie tylko, dlatego zrobiliśmy aktualizację spisu katalogów. Muszę przyznać, że od ostatniego czasu zaszły spore zmiany, wiele grup katalogów przestało działać, a parę grup po ostatnich “czystkach” dostało bany.

Obecnie statystyki ilości grup prezentują się następująco:

Ilość grup katalogów: 65 (spadek o 22 grupy!)
Łączna ilość katalogów: 5744 (spadek o 3059 katalogów!)
Średnia cena multikodu do grupy: 25zł
Średnia cena za kod do 1 katalogu: 0,27zł

W ostatnich 3 miesiącach upadły, aż 22 grupy katalogów, trzeba przyznać, że bardzo dużo. Szczególnie biorąc pod uwagę, że mało nowych grup powstało. Najwięcej upadło grup opartych na skrypcie Seokatalogu – aż 18 grup!

Kto dostał bany w ostatnim czasie?
W ostatnich dniach bany poleciały dla grup katalogów: Teges, Multikod.eu, Grupa Lozika, Gamster, Solid. Oferta na sprzedaż multikodów oraz katalogowanie w tych grupach została wycofana z usług time4seo.pl.

Czemu grupy katalogów zostały zbanowane?
Za emisję linków z SWLi, bardzo to ładnie widać na poniższym screenie, na przykładowym jednym ze zbanowanych katalogów.
bany katalogów

Wszystkich zaintersowanych aktualnym spisem grup katalogów, które nie zostały zbanowane zapraszamy pod http://renowebstyle.com/. Zaznaczam, też że w każdej grupie było przeglądanych losowo pięć katalogów, jak jeden z nich miał bana sprawdzaliśmy kolejne pięć. Za grupy zbanowane uznawaliśmy takie grupy, gdzie liczba zbanowanych stron wynosiła więcej niż 10%.

7 komentarzy
 1. BM 28 lutego 2014 at 11:47

  To akurat mi pasuje, że katalogi pobanowało – dlaczego sprzedaja link w katalogach podpiętych pod swle – tak się nie robi

 2. Obsługa klienta 28 lutego 2014 at 11:49

  Na PiO można nawet znaleźć oferty multikodów w pobanowanych grupach 🙂

 3. Rafał 28 lutego 2014 at 11:54

  A których grupach na dzisiejszą chwile można śmiało dodawać wpisy ?:)

  • Obsługa klienta 1 marca 2014 at 16:47

   Skontaktuj się z nami mailowo, telefonicznie bądź na czacie, podeślemy Ci grupy które w ostatnim czasie dają najlepszy efekt.

 4. Można się było tego spodziewać, wisiało to w powietrzu od dawna. Czy możesz opublikować listę wszystkich 22 grup, które upadły? Byłoby to cenne info.

  Przy okazji – bany są lepszym rozwiązaniem dla nas seowców niż dewaluacja linków przez Google. Katalog dostał bana – nie dodaję. Gdyby nie miał bana a był “oflagowany”, dodawalibyśmy dalej 🙂

 5. Mój http://www.katalog.bielack.pl/ dostał bana z piękną informacją o “czystym spamie” w GWT, choć nie emitował żadnych linków z żadnego systemu. Jeśli faktycznie będą nadal lecieć bany za duplikowanie treści, to czarno widzę przyszłość “klasycznych” katalogów.

 6. Oleg 1 marca 2014 at 14:11

  Jestem za całkowitą jawnością pobanowanych grup. Wiem że to jest trochę roboty, ale jakbyście zrobili jakiś wykresik, to bym go nawet podlinkował 🙂

Dodaj komentarz