Ciekawe miejsca na zdobycie linka – część 1

Dzisiaj postanowiliśmy rozpocząć nowy cykl, pokazywania różnych miejscówek, w których można umieścić swojego linka. Oczywiście dla dużej grupy z Was, będą to miejsca oczywiste i dobrze znane, ale przypuszczam, że znajdą się i tacy, którzy danych miejsc nie znali. Zacznę od jednej z najbardziej oczywistych miejscówek – profil Google+, który umożliwia zdobycie linków follow jak i nofollow.

Aby założyć profil swojej stronie, wystarczy posiadać konto na Gmailu, a następnie już w profilu Google+ założyć nową stronę klikając po lewej w Strony. Reszta jest już oczywista szukamy odpowiedniej kategorii, wklejamy nazwę, adres strony i gotowe.

Gdzie można dodać link? Przykładem niech będzie nasz profil – zobacz nasz profil w Google Plus. Jak widać jest specjalna sekcja na linki, z pola witryny wychodzi link nofollow, a poniżej z linki – follow.

miejsce na linki w profilu Google

Oprócz tego linki wychodzą również w headerze z pola strona internetowa:
miejsce na link

Jednak to nie wszystko, dodatkowo można dodać link w opisie naszej strony – o mnie. Tutaj jeszcze dodam, że dodatkowe linki można zdobyć z pola wpisy – zobacz nasze wpisy. Gdzie również link jest follow.

Tak więc nie pozostaje nic innego jak zakładać profile i linkować do swych stron. Mam nadzieję, że taki cykl z takimi miejscówkami Wam się spodoba, a już jutro zaprezentuję kolejny sposób na pozyskanie linku z Google, który nie jest aż tak popularny.

4 komentarze
  1. Seospec 25 września 2013 at 10:13

    Należy też dodać, że warto wstawić link do + gdzieś na stronie i ewentualnie podlinkować profil, aby go zaindeksować. Mam nadzieję, że następny przykład nie będzie tak popularny 🙂

  2. Profile, aby miały jak największą moc muszą być podlinkowane wewnętrznie z serwisu.

  3. FirSoft 4 października 2013 at 10:49

    Takie linkowanie jest świetne. Daje bardzo naturalne linki. Google na pewno jest zadowolony z takiego obrotu spraw ponieważ dodatkowo przybywa im profili Google+, a ludzie chętniej korzystają z ich usług 🙂

  4. Darek 15 października 2013 at 11:54

    Bardzo silnym linkiem jest link z Tumblr – długo się indeksuje niestety ale ma opcję kolejki z publikacją więc wstawiamy fotki (http://uchwyty.tumblr.com/) i czekamy

Dodaj komentarz