Ciekawe miejsca na zdobycie linka – część 2

Ostatnio opisywaliśmy bardzo prosty i chyba znany każdemu sposób zdobycia linka z Google Plusa, tym razem zaprezentujemy sposób raczej mniej znany, sami trafiliśmy na niego zupełnie przypadkiem. Chodzi mianowicie o link uzyskany z Grup Google. Zacznijmy może od tego jak będzie wyglądać taki link, przykładem niech będzie nasza grupa, a dokładniej nasz wpis.

Tak wygląda link z grup Google
Tak wygląda link z grup Google

Jak widać link jest dofollow, co większość z Was ucieszy, ale jak taki link zdobyć?

Wcale nie jest to trudne, wchodzimy na adres google.com, u góry klikamy więcej, musimy listę rozszerzyć, więc ponownie klikamy jeszcze więcej

Klikamy Więcej -> Jeszcze więcej
Klikamy Więcej -> Jeszcze więcej

Zjeżdżamy na sam dół, gdzie klikamy na “Grupy” i już jesteśmy w połowie drogi:

Na samym dole znajduje się link do Grup
Na samym dole znajduje się link do Grup

Teraz tylko w kolejnym okienku klikamy “Utwórz grupę”.

Kliknij "Utwórz Grupę"
Kliknij “Utwórz Grupę”

W kolejnym okienku można nadać nazwę naszej grupie. Nazwa może być dowolna, nie ma to większego znaczenia, ale mimo wszystko lepiej dobierać krótkie nazwy grup, wtedy adres url też będzie krótszy. Pole opis możemy zostawić puste, tutaj jeszcze linka nie wstawicie 🙂 Najistotniejsze są ostatnie pola, czyli typ grupy oraz uprawnienia podstawowe. Typ grupy koniecznie zamień na “Forum internetowe”, natomiast uprawienia podstawowe powinny zostać ustawione tak jak na poniższym obrazku, czyli powinno się zaznaczyć również “Publiczny”.

Tutaj zaznacz dostęp do grupy publicznie, aby każdy mógł ją odwiedzić, także robot Google
Tutaj zaznacz dostęp do grupy publicznie, aby każdy mógł ją odwiedzić, także robot Google

Następnie wprowadzamy kod z obrazka i mamy już grupę utworzoną, stąd już tylko krok od uzyskania linka. Klikamy na pole “Dodać temat i wprowadź treść”, tutaj mamy już standardowe okienko wprowadzania treści i w polu tekstowym można wstawić link 🙂 Następnie publikujemy wpis i klikamy na napisany przez nas post, w polu adresu przeglądarki otrzymujemy link do postu.

To tyle, mam nadzieję, że tym razem zaprezentowaliśmy ciekawszy sposób na zdobycie linka. Pamiętaj jednak, że taki link koniecznie trzeba mocno podlinkować, aby został zaindeksowany i robot Google miał jak na niego trafić.

8 komentarzy
 1. Adaś 26 września 2013 at 08:35

  Świetny wpis! Więcej takich

 2. Michał 26 września 2013 at 10:11

  Ale podlinkować do grupy, czy tego linka co dodałem do grupy?

 3. Filip 26 września 2013 at 11:20

  Dzięki za miejscowe. Na pewno się przdya.

 4. Kuba 26 września 2013 at 11:38

  Ciekawy wpis, może warto pomyśleć o większym poradniu nt. kreatywnego zdobyania linków 🙂

 5. Sylwia 26 września 2013 at 14:17

  nie ma to większego sensu taki poradnik – można od czasu do czasu podrzucić fajny pomysł na zdobycie linka, ale jak będzie poradnik to będzie miało poradnik 1000 ludzi z branży i będzie 10k linków do stron z tych kreatywnych miejsc.

 6. Tomek 27 września 2013 at 12:25

  Czy aby na pewno taki link w ogóle będzie dostępny dla robota ? Szczerze wątpię, bo:

  1) link do grupy jest ze znakiem # (hash), a jak wiadomo googlarka indeksuje linki tylko do wystąpienia znaku #

  2) treść – a w zasadzie zawartość wpisu z linkiem przesyłana jest ajaxem (lub podobną technologią za pomocą javascriptu), a jak z obsługą js jest w przypadku robotów…

  3) adres dostępny jest tylko w formie https, choć z tym roboty ostatnio sobie radzą..

  Pomysł OK, ale trzeba by przeprowadzić jakieś testy na skuteczność tego linka, bo to że można go tam umieścić nie znaczy że daje jakąkolwiek moc 🙂

 7. FirSoft 3 października 2013 at 15:34

  Link raczej nie będzie zbytnio pomocny jednak cała sprawa szukania takich linków jest jak najbardziej na plus. Warto zainteresować się też serwisami współpracującymi z Google.

 8. Darek 15 października 2013 at 11:50

  No właśnie czy link do postu jest taki właśnie (sorki za prywatę) https://groups.google.com/forum/?hl=pl#!topic/meblowe/6R_YiVZSS5A

Dodaj komentarz